Zaznacz stronę

Darmowe wtyczki do wordpressa

Dlaczego wtyczki są darmowe?

WordPress wydawany jest na licencji GPLv2 

Licencja mówi o tym, że można wtyczki do WordPressa swobodnie używać, modyfikować i rozpowszechniać! Wszystko to możesz robić bez ograniczeń ponieważ tak właśnie działa licencja GPLv2. Gdzie jest haczyk? Nigdzie! Jest po prostu bardzo duża dezinformacja. Powstaje bardzo dużo sklepów które oferują nam wtyczki w bardzo atrakcyjnych cenach, a które to są tak naprawdę dostępne za darmo.

Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem narzędzi na licencji GPL jest równoznaczne z przyjęciem przez aplikację licencji GPL.

Licencja GPL ma działanie wirusowe, czyli wszystko co jest stworzone dla WordPressa wymusza na twórcach wtyczek i motywów aby ich dzieła również miały licencje GPL. Czyli jeżeli stworzę wtyczkę do WordPressa to ona z automaty jest zarażona licencja GPL. Jeżeli sprzedam wtyczkę klientowi, a on sprzeda innej osobie lub odda za darmo, to ma do tego pełne prawo. Ponieważ każdy kto dostał za darmo lub zakupił naszą stronę to może ją ulepszać, przejąć pełną opiekę oraz stworzyć własną wersję strony.

 

Czy mogę sprzedać stronę internetową zrobioną w WordPress?

TAK! Jeżeli wykonam stronę internetową z wykorzystaniem wtyczek to mogę ją oddać za darmo albo sprzedać. W treści licencji jest wprost napisane, że można pobierać opłaty za dystrybucję oraz również można za opłatą świadczyć opiekę gwarancyjną!

Oczywiście nie ma limitu co do ceny, możesz sprzedać za grosik, złotówkę a nawet milion! Tylko nie zdziw się jeżeli nikt nie zapłaci Tobie miliona za kopię czegoś co jest ogólnie dostępne.

 

Jaka jest różnica między płatnymi a darmowymi wtyczkami?

Jeżeli pobierzemy darmową wtyczkę z źródła innego niż oficjalna dystrybucja wtyczki i będziemy potrzebować pomocy ponieważ coś nam nie do końca będzie dobrze działać. Możemy mieć problem, bo najprawdopodobniej tej pomocy nie uzyskamy.

Kupując wtyczkę z oficjalnego źródła mam większe szanse na pomoc ze strony twórców wtyczki. Często również mam dostęp do panelu z aktualizacjami samej wtyczki, jak również dokumentacji, która nigdzie nie będzie najprawdopodobniej dostępna, a może być bardzo pomocna.

Zdrową praktyką jest to że jeżeli budujesz stronę w oparciu o wtyczki oraz motywy, to warto na samym początku jednak skorzystać z dobrodziejstwa licencji GPL. Jeżeli strona oraz wtyczki czy też motywy okażą się że spełniają wymagania. Warto wtedy wydać parę złoty i mieć dostęp do oficjalnej dystrybucji wtyczki czy też motywu.

Strona z darmowymi wtyczkami do WordPress

https://www.campcodes.com/

https://www.themerapid.com/

Darmowe wtyczki wordpress
ciekawe strony

Praktyczne strony internetowe

Spis wszystkich ciekawych stron internetowych.

Darmowe Certyfikaty SSL

Generowanie darmowych certyfikatów SSL Let’s Encrypt

Generowanie darmowych certyfikatów SSL Let’s EncryptCo...

Najlepsze darmowe CRM dla Twojej firmy

Najlepsze darmowe CRM dla Twojej firmy.Pomysł na VPSWstęp...
własna domena

Dlaczego warto kupić własną domenę?

Dlaczego warto kupić własną domenę?Adres mailowy Jeżeli...
backup wordpress

Kopia zapasowa WordPress

Kopia zapasowa WordPress Kopia zapasowa...