Zaznacz stronę

Darmowe wtyczki do WordPress

Nim przejdziemy do konkretów, postaram się wyjaśnić dlaczego Wtyczki Premium są darmowe.

Licencja WordPress

WordPress jest wydawany na licencji GPLv2. Mówi się, że jest to licencja wirusowa, ponieważ ona tak jak by zaraża inne dzieła, które powstały przy użyciu oprogramowania GPL.

Czy GPL pozwala mi na pobieranie opłaty?

Tak, ale trzeba pamiętać, że osoba, która od nas kupiła ma również prawo do odsprzedania oraz modyfikowania naszej pracy. A to oznacza, że jeżeli ktoś na przykład kupił i Ci zapłacił, a później umieścił kupiony owoc Twojej pracy na serwerze za darmo i udostępnił ogółowi to ma do tego pełne prawo!

Czy mogę sprzedawać wtyczki?

Tak! Właśnie poznałeś tajemnice niskich cen na popularnych portalach aukcyjnych. Wtyczki są tak naprawdę darmowe, a Ty tak naprawdę płacisz za możliwość pobrania. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że również możesz stworzyć sobie stronę z wtyczkami i oferować wsparcie do wtyczek. Oczywiście wszystkie wtyczki możesz sprzedawać jak i również rozdawać za darmo.

Gdzie jest haczyk?

Jeżeli zdecydujesz się już na pobranie wtyczki z innego źródła niż oficjalna strona danej wtyczki to musisz liczyć się z kilkoma niedogodnościami.

Brak automatycznych aktualizacji, a to oznacza, że będziesz musiał za każdym razem ręcznie wgrywać wtyczkę. Brak wsparcia technicznego! Nikt za darmo nie będzie Ci pomagać rozwiązywać Twoich problemów z wtyczką. Kupując wtyczkę najczęściej właśnie płacimy za te dwie rzeczy.

Darmowe Wtyczki do WordPress

Poniżej lista stron, z których możemy bezpiecznie pobrać popularne wtyczki:

Wtyczki Premium

https://github.com/wp-premium

 

Darmowy Elementor Pro

https://github.com/proelements/

 

Ciekawe strony z popularnymi wtyczkami:

https://www.themerapid.com/

https://www.campcodes.com/