Może komuś przypadkiem to rozwiązanie WebView dla Android Studio się przyda, wszystko jest Open Source i dostępne jest na GitHub`ie tutaj – CrossWalk. Cały kod jest trochę zmodernizowany na moje potrzeby, ale uważam że jest lepszy niż oryginalny. Osoby zainteresowane tematem na pewno sobie poradzą, ale jeżeli masz pytania co do funkcjonalności to pisz do mnie śmiało.

CrossWalk odkryłem w tamtym roku i przyznaje szczerz, że jest to super sprawa jeżeli chcemy napisać aplikację za pomocą jquery.mobile, html lub innych framework`ów html`owych do tworzenia APK na Androida czy też różnych hybryd gier za pomocą programów przeznaczonych do tego celu. Niestety CrossWalk po za zaletami ma też wady. Poniżej wypisałem zalety i wady tego rozwiązania. Zalety uwzględniają moje poprawki, ponieważ oryginalnie nie wszystkie aplikacje działały tak jak tego sobie życzyłem.

Zalety:

– Aplikacje działają płynnie od wersji androida 4.0.3. Przez rok nikt mi nie zgłaszał problemów. Wcześniej korzystałem z różnych rozwiązań i zdarzało się że na niektórych telefonach aplikacje nie działały.
– Aplikacje są na pełnym ekranie, niezależnie czy używamy telefonu z przyciskami na ekranie czy fizycznych takich jak ma Samsung. Wcześniej zdarzało mi się że aplikację nie potrafiły schować przycisków na telefonie, przez co aplikacja nie działała na pełnym ekranie. Aktualnie działa to tak jak większość topowych aplikacji, czyli przyciski wyciąga się za pomocą ruchu palcem z górnej krawędzi ekrany w dół. Telefony same o tym podpowiedzą przy pierwszej instalacji.
– Aplikacje są pionowo lub poziomo, to my decydujemy jak mają się uruchamiać, niezależnie od ustawień telefonu! Niema możliwości wymuszenia przez telefon ustawień, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem! Wcześniej aplikację potrafiły się obrócić co często zawieszało samą aplikację.

Wady:

– Waga podpisanych aplikacji w Android Studio gotowych do pobrania wynosi: 50MB + waga naszego projektu. Jest to dość sporo, ale przy dzisiejszych telefonach, czy aby na pewno jest to aż tak dużo?
– Projekt od roku nie jest rozwijany, a szkoda. Z drugiej strony wszystko póki co działa jak należy, więc po co psuć!

 

 Cały zmodernizowany kod pod Android Studio dostępny jest TUTAJ – WebView for Android Studio